5 Champignons

5 Champignons

22.00 
0.73  /tk

In stock

22.00 
0.73  /tk

Vähendab väsimust ja tugevdab immuunsust

1 purk, 30 kapslit

5 šampinjoni on esimene turul olev seente kompleks, mis sisaldab REISHI, SHIITAKE, AGARICUS, POLYPORUS Umbellatus, MAÏTAKÉ seente ekstrakte.

 

Saadavus: Laos Tootekood: LONCH01
Vaata ostukorvi

Kirjeldus

Seened on tuntud immuunsuse suurendajad, energia pakkumise ja nakkuste tekke ärahoidmise poolest. Viimased fütoteraapia teaduslikud uuringud näitavad selgelt teatud seente sortide tõhusust. 5 šampinjoni on erinevate seente segu, mis suurendab immuunsust märgatavalt.

Seentes leiduvaid polüsahhariidid aitavad paremini mõista, miks on neil nii tugev ravitoime. Polüsahhariidid, mida teatakse ka beetaglükaanidena, on immuunsüsteemi tugevdava toimega. Oluline on teada, et kindlatel seentel, nagu näiteks shiitake ja reishi seened, on viirusevastane ja antibiootiline toime ning nende kasvatamisest oma ravimtaimede aias võib olla kasu pikemaajalise hädaolukorra puhul.

Kuna seentes on hulgaliselt antioksüdante, olulisi mineraale ning neil on viirustevastane ja antibiootiline toime, on neid kasutatud erinevate haiguste ravis, nagu näiteks allergiad, artriit, südamehaigused, menopausi ja HIV-sümptomite leevendamine ning isegi vähiravi. Seened on aminohappelise koostise ja kergema seeduvuse pärast keha jaoks paremad valguallikad kui liha. Seentes sisalduvad mineraalained aitavad kõikides kehas toimuvates protsessides kaasa.

Kuninglik aedšampinjon (Agaricus bisporus) sisaldab suurel määral vaske, mis aitab kaasa punaste vereliblede loomele. Vask kaitseb keha vabade radikaalide toime eest, aitab raual kehas imenduda, toetab luukoe moodustumist ning vere hüübimist. Kruusitäis küpsetatud aedšampinjone sisaldab 16% keskmisest päevasest rauavajadusest, mis on oluline vereloome ja üldise energiataseme jaoks.

Kuigi see liik ei sisalda eelnevalt mainitud kasulikke polüsahhariide, sisaldavad need ohtralt looduslikke vähivastaseid aineid, mille kasulikkus on eriti palju tõestust leidnud rinnavähi puhul. Lisaks sisaldavad need sarnaselt teistele seentele viiruse- ja bakterivastaseid aineid. Neid võib küpsetada, toorelt süüa või teeks teha.

Lakkvaabik (ka läikvaabik, Reishi, Lingzhi) (Ganoderma lucidum) on idamaade meditsiinis tuntud kui surematuse seen ja ülestõusmise taim. Seda on kasutatud üle 4000 aasta, et parandada tervist, pikendada eluiga, saada vastupanuvõimet haigustele ja energiat ning parandada mälu. Seda seent kasutatakse toetava ravimina vähi ja hepatiidi puhul. On teada, et see pikendab lümfirakkude eluiga, alandab vererõhku, ennetab südamehaigusi ja artriiti ning suurendab igapäevast energiataset. Kuna see on väga puine ja värskena söödamatu, siis traditsiooniliselt valmistatakse sellest teed. Vahel müüakse seda jahvatatud kohvilaadse puruna, mida saab lisada toidule, ning kapslite kujul.

Shiitake seen (Lentinula edodes) on kõigist ravitoimega seentest kõige enam uuritud. Sellel on antihistamiinne (allergiavastane) toime ning see aitab võidelda kõrge vererõhu, vähi ja kasvajatega. Sellel on teisi seeninfektsioone ja viiruseid tõrjuv toime. Shiitake sisaldab kaheksat eri tüüpi aminohapet, mis on paremas vahekorras kui piimas munades ja sojas ning see on hea vitamiiniallikas, sisaldades A-, B-grupi ja D-vitamiini ja niatsiini. Seda on kasutatud loodusliku antibiootikumina, kõrge kolesterooli vastu, maksahaiguste ravis (nagu hepatiit ja tsirroos), üldise immuunsüsteemi toetajana ning diabeedi ravis.

Värsketest või kuivatatud seentest saab teha teed ning on leitud, et shiitake ravitoime küpsetamise või kuivatamisega isegi paraneb.

Allikas: Telegram, https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/kuidas-toetada-tervist-ravitoimega-seente-abil

POLYPORUS Umbellatus tuntud ka kui Grifola umbellatus on väga haruldane seen, mis on kantud erinevates riikides punasesse raamatusse. Teadaolevalt on seenel mitmed tervendavad omadused – aitab veepeetuse korral, vähivastane ja antibakteriaalne toime, aitab tugevdada immuunsussüsteemi ja aitab võidelda viirustega.

Maitake (Grifola fondosa) – seda Jaapanist pärit seent on kasutatud juba aasta tuhandeid tänu tema tervendavatele omadustele. Algusaegadel vahetati seent lausa hõbeda vastu ning hoiti tema kasvukohta saladuses. Seenel on immuunsussüsteemi tugevdavad omadused, lisaks tundud kui vähirakkude tapjana ning salendajana, kuna lõhustab organismis olevaid rasvasid.

MÕJUD

– Parandab elukvaliteeti ja immuunfunktsiooni
– Vähendab kroonilist väsimus
– Stabiliseerib immuunsüsteemi tervist
– Suurendab vastupanuvõimet haigustele

 

KASUTUSJUHEND

1 kapsel päevas koos söögiga ja suure klaasitäie veega.

Kellele toode sobib?

-Inimesed, kes soovivad oma füüsilist seisundit parandada
-Inimesed, kes kannatavad väsimuse ja infektsioonide all
-Inimesed, kes soovivad tugevdada immuunsust
-Inimesed, kes soovivad paremini kohaneda psühholoogiliste ja keskkonnaalaste pingutustega

KOOSTISOSAD

-REISHI
-SHIITAKE
-AGARICUS
-POLYPORUS Umbellatus
-MAÏTAKÉ

 

Toiteväärtused soovitatava ööpäevase annuse kohta (1 kapsel)

AGARIC 200 mg
SHIITAKE 50 mg
REISHI 20 mg
POLYPORUS UMBELLATUS 20 mg
MAITAKE 20 mg

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Ole esimene, kes hindab toodet “5 Champignons”