Mikrobioom on termin, mida kasutatakse konkreetses keskkonnas eksisteerivate mikroorganismide (nagu seened, bakterid ja viirused) spetsiifilise kogumi kirjeldamiseks. Seda sõna kasutatakse sageli inimkehas või selle pinnal elavate mikroorganismide koosluse kirjeldamiseks.
Mikrobioomis leiduvad bakterid aitavad meil toitu seedida, reguleerida meie immuunsüsteemi, kaitsta kahjulike bakterite eest ja toodavad vitamiine sealhulgas B-vitamiinid B12 ja K-vitamiin, mis on vajalik vere hüübimiseks.
Autoimmuunhaigused, nagu diabeet, reumatoidartriit, lihasdüstroofia, hulgiskleroos ja fibromüalgia, on seotud mikrobioomi düsfunktsiooniga. Haigusi põhjustavad mikroobid kogunevad aja jooksul, muutes geenide aktiivsust ja ainevahetusprotsesse ning põhjustades ebanormaalse immuunvastuse organismis tavaliselt esinevate ainete ja kudede vastu. Tundub, et autoimmuunhaigused ei kandu peredes edasi mitte DNA, vaid perekonna mikrobioomi pärimise teel. Inimese mikrobioom võib mõjutada tema vastuvõtlikkust nakkushaigustele ja aidata kaasa seedetrakti kroonilistele haigustele, nagu Crohni tõbi ja ärritunud soole sündroom.
Antibiootikumid, stress, vale toitumine võivad rikkuda soolestiku mikrofloorat, põhjustades erinevaid haigusi, ainevahetuse probleeme, ebamugavustunnet. Soolestiku tasakaalustamiseks on võimalik tarbida toidulisandeid, et parandada soolestikku, seedimist ning seeläbi ka immuunsussüsteemi.
Biocyte tooted on keskendunud inimese soolestiku mikrobioomidele. Need miljardid mikroorganismid mängivad tähtsat rolli meie korrapärases seedeprotsessis, kuid ühtlasi ka meie immuunsüsteemis.

ALLIKAD:
https://www.genome.gov/genetics-glossary/Microbiome
https://depts.washington.edu/ceeh/downloads/FF_Microbiome.pdf

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.