Resveratrool (RV) on toitaine, mis on oma põneva farmakoloogilise potentsiaali tõttu pälvinud viimasel ajal palju uurimistööd. See on fütoaleksiin, mida leidub paljudes taimedes, sealhulgas viinamarjades, maapähklites ja marjades.
RV toimib patogeenide, sealhulgas bakterite ja seente vastu. Loodusliku toidu koostisosana on arvukad uuringud näidanud, et resveratroolil on väga kõrge antioksüdantne potentsiaal. Resveratroolil on ka kasvajavastane toime ja seda peetakse potentsiaalseks kandidaadiks mitut tüüpi vähi ennetamiseks ja raviks. Tõepoolest, resveratrooli vähivastaseid omadusi on kinnitanud paljud uuringud, mis näitab, et resveratrool on võimeline pärssima kõiki kantserogeneesi etappe (nt initsiatsiooni, edendamist ja progresseerumist). Veelgi enam, on teatatud ka muudest bioaktiivsetest toimetest, nimelt põletikuvastasest, kantserogeensest, kardioprotektiivsest, vasorelaksandist, fütoöstrogeensest ja neuroprotektiivsest toimest.
Lisaks võib resveratrool suurendada munasarjade folliikulite reservi ja pikendada munasarjade eluiga, toimides potentsiaalse vananemisvastase ainena.
Resveratrooli võime leida mustikates, jõhvikates, mooruspuu marjades, kakaos ja pähklites.

Biocyte tooted sisaldavad Aasias kasvatatud taime resveratrooli: Jaapani vooljas konnatatar, rikkaima resveratrooli sisaldusega taim maailmas.

ALLIKAD:
https://www-nature-com.translate.goog/articles/s41698-017-0038-6?error=cookies_not_supported&code=5224925b-b0bb-40c0-8cb8-6846278547b5&_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=et&_x_tr_hl=et&_x_tr_pto=sc

https://www-ncbi-nlm-nih-gov.translate.goog/pmc/articles/PMC6164842/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=et&_x_tr_hl=et&_x_tr_pto=sc

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.