Kollageenist on olnud juttu kui ühest imerelvast vananemise vastu.
Kollageen on proteiin, mida võib leida pea kõikidest keha struktuuridest: nahk, kõhred, kõõlused, sidemed ja sidekoed. Kollageeni vorme on 28, sealhulgas kolm põhitüüpi: I, II ja III tüüpi kollageen.
Kollageen on üks suurimaid mõjutajaid meie naha tervisele. Tänu kollageenile on meie nahk tugevam, niisutatud ja elastsem. Alates 25-eluaastast hakkab meie keha järk-järgult vähem kollageeni tootma ning ilmneva hakkavad naha kuivus ja kortsukesed. Alates kolmekümnendast eluaastast kaotavad naised 1% oma naha paksusest igal aastal.
Lisaks naha tervisele, mängib kollageen suurt rolli ka lihaste, luustiku ja südame tervises. Kollageen annab struktuuri meie arteritele, mis juhivad verd südamest ülejäänud kehasse. Ilma kollageenita muutuvad arterid vähem paindlikumaks ja elastseks. Meie luude peamiseks komponendiks on just nimelt kollageen, ning selle vähenedes võivad tekkida luude hõrenemised.
Keha kollageenisünteesi saame suurendada ka tarbides kahte erinevat tüüpi toitu:
1) Toidud, mis on looduslikud kollageeniallikad- looma luudest keedetud puljong, kana, liha, kala, munad ja piimatooted.
2) Teine viis kollageeni tootmise suurendamiseks on konkreetsete kollageeni suurendavate toitainetega toitude söömine. Vask, tsink ja C-vitamiin toimivad koos üksteisega sidekoes, et hoida kollageeni tugevana ja elastsena. Ühte (või mitut) neist toitainetest sisaldavate toitude söömine võib aidata suurendada kollageeni sünteesi.

Seedetraki ensüümid lõhuvad toidust saadud kollageeni individuaalseteks aminohapeteks ja peptiidideks, toidulisandites esinev kollageeni molekul on aga juba hüdrolüüsitud ehk “lahti lõhutud” ja seetõttu on uuringute kohaselt hetkel kehale paremini omastatav.
Viimaste aastate jooksul on kollageeni täiendavad tooted saanud väga populaarseks. Nutrikosmeetika liider Biocyte on loonud ideaalse tootevaliku kollageeni sisaldavatest kummikommidest, batoonidest, tablettidest ning imemaitsvatest lahustuvatest pulbritest, mida segada vee või smuutiga. Kuigi kollageeni toidulisandid erinevad koostisosade ja põhitüüpide poolest, siis I ja III tüüpi kollageeni sisaldavad tooted katavad Sinu põhivajadused.

Viimaste aastate jooksul on kollageeni täiendavad tooted saanud väga populaarseks.

Nutrikosmeetika liider Biocyte on loonud ideaalse tootevaliku kollageeni sisaldavatest kummikommidest, tablettidest ning imemaitsvatest lahustuvatest pulbritest, mida segada vee või smuutiga. Kuigi kollageeni toidulisandid erinevad koostisosade ja põhitüüpide poolest, siis I ja III tüüpi kollageeni sisaldavad tooted katavad Sinu põhivajadused.

VERISOL B on puhas kollageenvalk, millel on äärmiselt madal mineraalide sisaldus ning mis ei sisalda rasva, kolesterooli, süsivesikuid ja kiudaineid. Koosneb nii 1. kui 3. tüüpi kollageeni peptiididest. Kuigi see on spetsiaalselt välja töötatud naha ja ilus jaoks, avaldab selle tarbimine positiivset mõju ka luudele ning liigestele.
On teada, et kollageen on naha peamine struktuurikomponent, moodustades umbes 80% selle kuivkaalust. Naha omadusi mõjutavad keskkonnategurid, sealhulgas vananemine, ultraviolettkiirgus, hormoonid ja toitumine. VERISOL võib stimuleerida naha ainevahetust ja takistada kollageense rakuvälise maatriksi kadumist seestpoolt. Tarbijad, kes manustavad naturaalseid bioaktiivseid kollageenipeptide VERISOL, mis on spetsiaalselt ilurakenduste jaoks optimeeritud, võivad kogeda märgatavalt pringimat ja siledamat nahka ning vähemate kortsude teket. VERISOL-i positiivne mõju avaldub ka paranenud nahapinna struktuuris, vähendades tselluliiti ja kiirendades küünte kasvu ning aidates ära hoida küünte hõrenemise ja lõhenemise.

Uuringus, milles osales enam kui 100 naist vanuses 45–65, vähendas 2,5 g VERISOL B päevas suukaudne manustamine 4 nädala möödudes oluliselt kortse, mis viis naha kollageeni kontsentratsiooni suurenemiseni kuni 60%.

Mereline kollageen on tuntud oma kõrge kollageenisisalduse poolest. Samuti imendub see kehas hästi ning seda peetakse keskkonnasõbralikumaks ja säästvamaks kui muud kollageeniallikad. Merekalade nahast pärinev kollageen on inimese struktuurile võimalikult lähedane.
Merekollageen on teatud tüüpi kollageenvalk, mida saadakse kaladest ja näiteks meduusidest. Kollageen saadakse kalade nahast, luudest ja soomustest. Pärast seda, kui kala liha on toiduks eemaldatud, puhastatakse kala siseelundid (see on kõik, mis järele jääb) ja eraldatakse kollageen.
Mereline kollageen on klassifitseeritud I tüüpi kollageeniks. I tüüpi kollageen on kehas kõige levinum kollageeni vorm ja seda leidub kõõlustes, sidemetes, nahas, luudes, hammastes, juustes ja küüntes. Merekollageen toetab teie loomulikku kollageeni tootmist, käivitades teie keha kollageeni sünteesi kiirendama. Mereline kollageen on allergeen, mis võib esile kutsuda allergilisi reaktsioone.

ALLIKAD:
https://www.healthline.com/nutrition/collagen-benefits#basics
https://www.dewtybeauty.com/blogs/news/the-truth-about-beauty-collagen-drinks
https://www.ulprospector.com/en/eu/Food/Detail/101881/1317017/VERISOL-B
https://supplementfactoryuk.com/ingredients/verisol/
https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/vitamins-and-supplements/supplements/collagen/guide-collagen-types/#marine-collagen

Näitan kõiki 7 tulemust

3x Collagen Express® kummikommid

Vananemise ja kortsudevastased mustsõstra, maasika ja arbuusi maitsega kummikommid. Pakendis 30 kommi – 90g.

Collagen Express® kummikommid pakuvad uut lähenemist nahahooldusele. Need sisaldavad päevases annuses 2500 mg kollageeni ja 80 mg C-vitamiini ning on hea puuvilja maitsega.

MÕJUD

– suurendab kollageeni tootmist kehas
– nooruslikum ja kortsuvabam nahk
– maitsev nahahooldus

23.76 
Lisa korvi

6x Collagen Express® kummikommid

Vananemise ja kortsudevastased mustsõstra, maasika ja arbuusi maitsega kummikommid. Pakendis 30 kommi – 90g.

Collagen Express® kummikommid pakuvad uut lähenemist nahahooldusele. Need sisaldavad päevases annuses 2500 mg kollageeni ja 80 mg C-vitamiini ning on hea puuvilja maitsega.

MÕJUD

– suurendab kollageeni tootmist kehas
– nooruslikum ja kortsuvabam nahk
– maitsev nahahooldus

44.55 
Lisa korvi

Innovaatiline

Vaieldamatult hetke kõige innovaatilisemad toidulisandid Eesti turul ühes komplektis – Terracotta Cocktail isepruunistavad kapslid ja eriti maitsvad Collagen Express kummikommid.

27.99 
Loe edasi

Kaunite juuste heaks

Täiuslik komplekt, et saavutada terved, läikivad ja pikad juuksed!

Keratine Forte Full Spectrum muudab juuksekarva struktuuri oluliselt tugevamaks, mahulisemaks ning kiirendab juuste kasvu.

Keratine Forte Growth stimuleerib oluliselt juuste kasvu.

Lisaks maitsvad Collagen Express kollageeni sisaldavad kummikommid. Ka kollageen soodustab juuste kiiremat kasvu.

59.99 
Loe edasi

Särava naha kombo

Komplekt on kokkupandud mõeldes naisele, kes soovib täielikku nahahoolitust. Nahastruktuur koosneb kollageeni, hüaluroonhappe ja elastiini kiudest, mis omavahel hoiavad naha pringi, kotsudevaba, niisutatu ja säravana.

Collagen Express kapslid ja Hyaluronic Forte Full Spectrum toimivad üheskoos ekstra tõhusalt, et saavutada pringim, säravam ja niisutatum nahk.

56.80 
Loe edasi

Collagen Express® kapslid

Vananemisvastane ja nahatugevuse jaoks

1 karp sisaldab 180 kapslit

Biocyte Collagen Express® kapslid on toidulisand, millel on kõrge kollageeni kontsentratsioon (2,5 g 6 kapsli kohta) nahale ja sisaldab C-vitamiini, mis aitab kaasa kollageeni moodustumisele (normaalse naha funktsiooni tagamiseks).

Titaandioksiidivaba.

Verisol™ – tõestatud kollageeni toimeaine efektiivsus.

37.00 
0.21  /tk
Lisa korvi

Collagen Express® kummikommid

Vananemise ja kortsudevastased mustsõstra, maasika ja arbuusi maitsega kummikommid. Pakendis 30 kommi – 90g.

Collagen Express® kummikommid pakuvad uut lähenemist nahahooldusele. Need sisaldavad päevases annuses 2500 mg kollageeni ja 80 mg C-vitamiini ning on hea puuvilja maitsega.

 

9.90 
0.33  /tk
Lisa korvi