Ashwaghanda
Ashwaghanda on sajandeid tuntud ravimtaim Ayurveda meditsiinis, mis on alternatiivmeditsiini vorm, mis põhineb India loodusliku ravi põhimõtetel. Ashwaghanda, botaanilise nimega Withania Somnifera, on tuntud ka kui “India zenšenn” või “talvine kirss”. Ashwaghanda taim on väikeste kollaste õitega põõsas, mis on pärit Kagu-Aasiast ja Indiast. Ashwagandha on mitmeaastane taim, mille juured ja lehed sisaldavad bioaktiivseid ühendeid, sealhulgas alkaloidid, flavonoidid ja withanolides.
Ashwagandha on tuntud oma adaptogeensete omaduste poolest, mis aitavad kehal kohaneda stressiga ja tasakaalustada keha füüsilist ja vaimset seisundit. Seda kasutatakse laialdaselt stressi leevendamiseks, energia suurendamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks ja üldise heaolu parandamiseks.
Ashwagandha aitab vähendada stressihormoonide taset kehas, nagu kortisool, ning toetab närvisüsteemi tasakaalu ja lõõgastumist. Inimesed on kasutanud Ashwaghandat aasta sadu ärevuse ja stressi leevendamiseks. Ashwaghanda positiivne mõju stressi ja ärevuse leevendamise puhul on kinnitatud mitmete teadusuuringutega.
Vitamiin B12
Vitamiin B12, tuntud ka kui kobalamiin, on vees lahustuv vitamiin, mis on oluline närvisüsteemi normaalseks toimimiseks, punaste vereliblede moodustamiseks ja DNA sünteesiks. Vitamiin B12 aitab ka kaasa valkude ja rasvade ainevahetusele ning aitab säilitada tervet immuunsüsteemi.
Vitamiin B12 on vajalik ka närvisüsteemi tervisele, kuna see aitab kaasa müeliinikesta moodustumisele, mis kaitseb närve ja võimaldab neil tõhusalt signaale edastada. Selle puudus võib põhjustada närvisüsteemi häireid, nagu näiteks kihelustunne, tuimus, tasakaaluhäired ja mäluhäired.
Vitamiin B12 on leitud peamiselt loomsetes toiduainetes, nagu liha, kala, munad ja piimatooted. Taimetoitlastel ja veganitel võib olla suurem risk vitamiin B12 puuduse tekkeks, kuna taimsetes toiduainetes seda vitamiini praktiliselt ei leidu. Seetõttu võivad nad vajada vitamiin B12 lisandit või tarbida rikastatud taimseid toiduaineid, mis sisaldavad seda vitamiini.
Vitamiin B12 imendumine organismis on keeruline protsess, mis nõuab maos toodetavat valku nimega intrinsiline faktor. Sellepärast võivad inimesed, kellel on maohappe tootmine häiritud või kellel on seedetrakti probleemid, olla suurema riskiga vitamiin B12 puuduse tekkeks.
Vitamiin B12 puuduse sümptomiteks võivad olla väsimus, nõrkus, aneemia, kahvatus, tasakaaluhäired, mäluhäired, meeleolumuutused ja seedeprobleemid. Kui kahtlustate vitamiin B12 puudust, on soovitatav konsulteerida arstiga, kes võib teha vereanalüüsi ja soovitada sobivat ravi, sealhulgas vitamiin B12 süste või suukaudseid lisandeid.
Vitamiin B6
Vitamiin B6, tuntud ka kui püridoksiin, on vees lahustuv vitamiin, mis on oluline närvisüsteemi normaalseks toimimiseks, valkude ja aminohapete ainevahetuseks ning punaste vereliblede moodustamiseks. Vitamiin B6 aitab ka kaasa immuunsüsteemi tervisele, hormoonide tootmisele ja südame-veresoonkonna süsteemi normaalsele funktsioneerimisele.
Vitamiin B6 on vajalik ka närvisüsteemi tervisele, kuna see aitab kaasa neurotransmitterite, nagu serotoniin, dopamiin ja noradrenaliin, sünteesile. Need neurotransmitterid on olulised meeleolu reguleerimiseks, stressi leevendamiseks ja närviimpulsside edastamiseks.
Vitamiin B6 on leitud erinevates toiduainetes, sealhulgas lihas, kalas, munades, teraviljades, pähklites ja seemnetes. Selle puudus on haruldane, kuna vitamiin B6 on laialdaselt levinud erinevates toiduainetes. Siiski võivad mõned inimesed olla suurema riskiga vitamiin B6 puuduse tekkeks, näiteks alkoholi kuritarvitajad, rasedad naised ja teatud ravimeid kasutavad inimesed.
Vitamiin B6 puuduse sümptomiteks võivad olla väsimus, nõrkus, ärrituvus, depressioon, nahaprobleemid, aneemia ja närvisüsteemi häired. Liigne vitamiin B6 tarbimine võib põhjustada närvisüsteemi kahjustusi, nagu näiteks tuimus ja kihelustunne.
Stress kummikommid sisaldavad päevases annuses vitamiin B6-te 1,4 milligrammi, mis on 100% päevasest soovitatavast annusest.
Vitamiin D
Vitamiin D on rasvlahustuv vitamiin, mis on oluline luude tervisele ja kaltsiumi imendumisele organismis. Seda nimetatakse sageli “päikesevitamiiniks”, kuna keha suudab seda toota päikesevalguse mõjul.
Vitamiin D aitab kehal imenduda kaltsiumi ja fosforit seedetraktist ning aitab säilitada normaalset kaltsiumi- ja fosforitasakaalu veres. See on oluline luude ja hammaste tervisele ning aitab vältida luude hõrenemist ja osteoporoosi.
Lisaks luudele ja hammastele on vitamiin D oluline ka immuunsüsteemi tervisele, lihaste funktsioonile, närvisüsteemi toimimisele ja põletikuliste protsesside reguleerimisele organismis. Uuringud on näidanud, et vitamiin D võib aidata vähendada riski mitmete haiguste, sealhulgas südamehaiguste, diabeedi, autoimmuunhaiguste ja teatud vähivormide tekkeks.
Vitamiin D leidub mõnes toidus, näiteks rasvases kalas (nt lõhe, makrell, sardiinid), munakollastes, maksas ja piimatoodetes. Kuid enamik inimesi saab suurema osa oma vitamiin D-st päikesevalgusest. Kui päike puudub või kui inimene ei saa piisavalt päikesevalgust, on vajalik vitamiin D toidulisand.
Vitamiin D puuduse sümptomiteks võivad olla luude nõrkus, lihasvalu, väsimus, sagedased infektsioonid ja depressioon.
Stress kummikommid sisaldavad päevases annuses D-vitamiini 5 mikrogrammi, mis on 100% päevasest soovitatavast annusest.
Tootja – Laboratoire Biocyte, Prantsusmaa. Maaletooja UltimateBeauty OÜ.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.