Artiklid

Laura Valk: ilust, tervisest, emadusest ja enda hoidmisest

lauravalk

Eesti terapeut, naiste enesearmastuse õpetaja ning OSHO Aktiivsete Meditatsioonide® juhendaja ja motivatsioonikõneleja Laura Valk on töötanud tänaseks enam kui 3000 inimesega, et toetada nende heaolu, emotsionaalset tervist ja õnnelikkust. Ka Ultimate Beauty teed on ristunud Lauraga ning uurisime temalt, millised on Laura ilurutiinid, mida ta soovitab kõikidele naistele, et püsida säravalt õnnelik ja kaunis? Millega tema toetab oma tervist ja ilu? Kuidas toetada oma organismi ja tõsta energiataset? Millised on olnud emana tema suurimad väljakutsed? Loe lähemalt intervjuust.

laura valk

Laura Valk – oled paljudele meist juba tuttav ning peame mainima, et näed lihstalt vapustavalt ilus ja särav välja. Millised on Sinu peamised ilurutiinid? Kas on kindlaid harjumusi, mida jälgid?

Aitäh! Eks ilu ole vaataja silmades, aga minu peamised ilurutiinid on pikk ööuni, võimalikult tervislik ja puhas toit ning piisavalt trenni ja liikumist võimaluse korral värskes õhus. Väga oluliseks pean ka kvaliteetaega oma partneri, sõpruskonna ning lastega. Kuna armastan suhtlemist ja lähedust väga, tuleb mul silmas pidada tasakaalu oma aja ja sotsiaalse aja vahel.

Teame, et keha on ühtne tervik ning ilu, tervis ja emotsioonid toimivad kõik omavahel sünergias. Millised on olnud aga Sinul suurimad ilu- või tervisemured? Kas oled leidnud lahenduse nendele? Kui jah, siis milline on olnud lahendus?

Stressirohkel ajal kipub näonahk kehvemaks minema ja just hiljuti sain plasmateraapia abil jagu suuümbruse dermatiidist. See mure oli tõeliselt pinnuks silmas, sest väga äge ärritus ja punetus ei võimaldanud ilma meigita käies end ilusa ja tervena tunda. Holistilisest vaatest on dermatiidi põhjuseks tihti enda emotsioonide ja “päris mina” alla surumine. Proovin ka praegu rohkem ennast hoida ja esikohale seada – teoorias lihtne, aga tempoka graafiku ja väikeste laste kõrvalt ei olegi nii lihtne.

Kuivõrd oled märganud, et toitumine mõjutab ilu ja heaolu? Mis peaks olema iga naise menüüs, et püsida säravalt kaunis ja õnnelik?

Kuna mul puudub toitumisnõustamise pädevus, siis toitumise kohta nõu anda ei oska, aga ma ise olen väga intuitiivne sööja. Keha annab märku, kui on aeg punast liha või kala süüa, kuid igapäevaselt proovin tarbida palju värsket ja mahetoitu. Üritan nii enda kui laste puhul valida toiduaineid, mis ei tule nö värvilises kilepakendis. Seega on menüüs palju puu- ja juurvilju ning kokata meeldib mulle kodus väga. Ainsad asjad, mida ma peaaegu alati väldin, on sea- ja kanaliha. Küll aga asi, mida võiks vähem tarbida, ja soovitan ka teistel vältida, on alkohol. 

Olles kahe väikse lapse ema ja töötamas mitmel rindel – kuidas Sa leiad nõnda palju energiat ja jaksu ning selle kõige juures endiselt särada? Mida soovitad teistele emadele, kuidas tõsta oma energiataset ja läbi selle ka kogu heaolu? 

Kui ma rasedaks jäin, ilma oma laste isaga püsisuhtes olemata, siis lubasin oma lastele (ja iseendale), et me ei pea kunagi kannatama materiaalsetel põhjustel õnnetut või vägivaldset elu ning pingutan ükskõik kui palju, et saaksin võimaldada endale ja oma lastele turvalise kodu. Seega mõnes mõttes on minu töö rügamine vajaduspõhine, sest ettevõtjana ei ole mul võimalik öelda: ,,Ma enam ei viitsi tööle minna.’’ See oleks võibolla kõne alla tulnud 20-aastase ja üksiku naisena, kuid emana – ei.

Naistes on meie ühiskonnas tekitatud palju süütunnet ja häbi emarollile või kodusele elule keskendumise pärast ja siinkohal tahaksingi öelda, et kõige suurem kahjutunne mu elus on selle üle, et ma pole saanud olla ei “lõdvestunud ja chill” rase ega kodune beebide/väikelaste ema, sest ma olen alates rasedusest teada saamisest täisgaasiga tööd teinud. Seda aega ei saa mina ja mu lapsed mitte kunagi tagasi. Naised, kellel on võimalus võtta need paar aastat ja olla täielikult oma perele kohal, siis palun tehke seda. Mulle tundub, et enesesüüdistamine, häbitunne, ebapiisavuse tunne ja teistega võrdlemine, on suurimad emade energiaröövlid. Tänapäeval on emarolli lõdvestumine kuidagi nii raske ja see teeb mind kurvaks. 

Minul aitab endaga heas kontaktis püsida mediteerimine ja kehapraktikad oma seksuaalenergia tõstmiseks kehas. Sellega tegeleme ka igapäevaselt naistega minu mentorlusprogrammis.

Millised on olnud suurimad väljakutsed emaks olemisel? Millised aga tipphetked, mida väärtustad enim? 

Tipphetked emana on momendid, kus avastan, kuidas lapsed on üleöö kuidagi nii suureks saanud – kas tuleb mõnele minu küsimusele eriti asjalik vastus või tulevad nad ise midagi rääkima. Mu lapsed on 3-aastased ja praegu on just uute oskuste ja nö suureks lapseks kasvamisega seoses selliseid hetki palju. Aeg lendab nii ruttu, alles olid nad beebid, kuid nüüd juba omavad arvamusi ja enda maailmapilti. Seda on olnud ilus emana kõrvalt vaadata. Proovin lasta neil olla nemad ise, anda emaarmastusega neile tiivad ning natuke ka tagant utsitada lendama, kuid olen olemas, et kukkumise korral nad kinni püüda.

Räägime lähemalt ka unerutiinist – teame, et emadel on selle teemaga eriti keeruline. Milline on Sinu unerutiin? Kuidas toetada end, et uni oleks sügav ja kvaliteetne?

Raseduse ajal mediteerisin ja ütlesin lastele igapäevaselt palveid – üks palvetest oli, et nad magaksid hästi. Nii ka läks. Nad on algusest peale olnud väga hea unega, nagu ma ise ka. Mu lähedastel on minust pilte igal pool ja igas asendis keset päeva magamas. Panen silma kinni ja juba keha lõdvestub. Eks suur koormus teeb siin oma töö. Lapsed magavad juba ammu oma voodites ja oma toas ning nende ööuni on 12h. Mina olen pigem õhtuinimene ning tihti teen ka õhtuti arvutis tööd. See harjumus ei ole unekvaliteedi seisukohalt kasulik. Minu kiire uinumise rituaaliks on Beauty Sleep kummikommid ja uinumine unehüpnoosiga.

Milliseid toidulisandeid oled lisanud enda menüüsse? Milliseid muutuseid oled märganud? 

Ma võtan igapäevaselt Ultimate Beauty kollageeni kummikomme, une kummikomme, juuksevitamiine ja praegu on pooleli liposoomse C-, D-vitamiini ja tsingi kuur, et toetada kevadel immuunsust ja ennetada kevadväsimust.

Kes või mis on olnud Sulle suurimaks inspiratsiooniks ilumaailmas? Mida hindad ja märkad ise teiste puhul esimesena?

Minu iluiidol on Angelina Jolie filmis Turist. Mulle meeldivad kihvtid ja huvitavad naised. Tänases sotsiaalmeedia maailmas, kus kõige populaarsem värv nii sisustuses, riietes kui lasteasjades on beež, püüavad mu pilku naised, kes julgevad olla midagi muud. Beež on ilus toon, kuid inimese puhul metsikult igav. Mulle meeldivad inimesed, kes ei karda näidata oma sügavust, oma valu ja emotsioone. Täiuslikest ja laitmatutest inimestest olen väsinud, see ei kõneta mind. Kuna olen tänaseks töötanud tuhandete Eesti naiste ja meestega, siis kõige enam püsivad meeles inimesed, kes on olnud nii ausad ja haavatavad ning on lubanud mul näha päris neid. Minu enda sõbrannad on mulle väga suureks inspiratsiooniks nii sisemise kui välimise iluga. Mul on väga vedanud inimestega enda ümber – koos saab nii nutta kui naerda ja kogeda ka kõike vahepealset.

Sinu 3 soovitust igale naisele, et püsida särav, naiselik, nooruslik ja õnnest pakatav:

  1. Puu, mis ei saa piisavalt vett, ei saa ka vilju anda. Hoolitse enda eest ja luba ka teistel seda teha. Kui sinu enda tass on tühi, ei ole sealt ka mitte midagi teistele valada. Me peame õppima iseenda eest kõige rohkem ja kõigepealt hoolitsema.
  2. Sinu vajadused on täpselt sellised, nagu sa hetkel vajad. Liiga palju kuulen ja näen naisi, kes häbenevad, et soovivad oma partneri lähedust; unistavad lennukast karjäärist või vajavad ühte ja teist asja oma mehelt. Ärevus tekib enamasti sellest, et me ei aktsepteeri end sellisena, nagu me oleme ja üritame ennast või oma soove alla suruda.
  3. Meil on ainult üks keha ja tervis. Noorena tundub, et keha lihtsalt on, kuid mida aeg edasi, seda enam tunnen nii suurt tänulikkust oma kehale, et ta on minu teenistuses läbi kõikide kogemuste olnud. Kõik pingelised ajad, hilised öötunnid ja nutumaratonid on tulnud minu keha energiavarude arvelt. On oluline lubada endal raskustest ka taastuda ja puhata. Enesearmastus ei tähenda minu jaoks uut käekotti, vaid oma keha vastu hell olemist.

1 mõttekäik,, mis muudab meele rõõmsaks ka kõige hallimal päeval:

Hinga sisse, hinga välja… Fuck it!
– Laura Valk 🙂

Back to list

Sarnased postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga