Ilu, Artiklid, Uncategorized @et

Isepruunistavad vitamiinid: lummav jume päikseta – kas see on tõesti võimalik?

isepruunistavad vitamiinid

Suvi läheneb, päike särab juba eredalt ning see tähendab vaid üht – meie kõigi mõtted pöörduvad automaatselt päikese, kauni jume, rannapuhkuse ja UV-kaitse poole. Kuid mis juhtub siis, kui päikest napib või soovid kuldse jume saamiseks tervislikemaid alternatiive?

Teame kõik, et liigne päike võib muuta naha punaseks, tekitada pigmendilaike, põhjustada päikesepõletust. Päikesekiirgus on peamine põhjus, miks nahk enneaegselt vananeb. Just siin tulevad mängu isepruunistavad vitamiinid, mis annavad meie nahale kumava kullatoonise efekti ilma päikese käes viibimata. Mida kujutavad endast isepruunistavad vitamiinid täpsemalt, kuidas nad toimivad ja kas need päriselt ka töötavad?

Ultimate Beauty tootevalikust leiad Biocyte isepruunistavad vitamiinid, mis võivad olla just üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise saavutamaks naturaalselt jumekas nahk ilma päikese käes olemata. Lisaks on need ka imemaitsvad! Uurisime Ultimate Beauty tegevjuhi Sandra Volkovi käest, millised on enim küsitud küsimused isepruunistavate vitamiinidega seoses, kuidas isepruunistavad vitamiinid toimivad ning millised on tema soovitused ideaalse jume ja naha heaks. Loe edasi!

Isepruunistavad vitamiinid on tohutult palju populaarsust kogumas. Seleta meile lähemalt kuidas isepruunistavad vitamiinid toimivad ning mis muudab nad nõnda eriliseks?

Isepruunistavad vitamiinid sisaldavad taimepigmente, mis mõjutavad rakutasandil meie naha värvust, andes ilusa naturaalse jume. Toode on väga eriline, sest koostisesse on valitud parimad taimepigmendid, mis toimivad omavahel sünergias ning muudavad naha naturaalselt jumekaks.

Kui tihti ja pikalt peaks isepruunistavaid vitamiine tarbima? Millal on parim aeg nende tarbimiseks?

Nagu iga nutrikosmeetika tootega, tuleb isepruunistavaid vitamiine tarvitada kuurina, mis on 3 kuud. Iva peitub selles, et toode toimib raku tasandil ning isepruunistava toote puhul mõjutatakse naharakke, mis uuenevad ligikaudu 8 nädala jooksul.

Millised on esimesed muutused, mida märgatakse? 

Tulemuse nägemine on väga individuaalne. See sõltub paljuski inimese enda pigmendi tasemest ning toitainete tasakaalust organismis. Mida tumedam on enda pigment, seda kiiremini tuleb tulemus ning klientide tagasiside põhjal ilmuvad esimesed muutused 3 nädala jooksul.

3 fakti, mida peaksid teadma isepruunistavatest vitamiinidest:

  1. Tegemist on 100% naturaalse tootega. Tootes sisalduvad taimepigmendid, mis annavad nahale jume ilma päikeseta. Ammustest aegadest on soovitatud porgandit, et muuta nahk jumekaks, sest porgand sisaldab ohtralt beetakaroteeni, mis on samuti tugev pigment. Isepruunistavates vitamiinides on aga taimepigmentide süngeriga – luteiin, lükopeene (nt mis annab tomatile punase värvuse), astaksantiin jpt. 
  2. Toodet tuleb tarbida kuurina – 3 kuud.
  3. Toode annab naturaalse särava jume, mitte tumeda päevituse (mis on puhtfüüsiliselt juba ainuüksi võimatu).

Mis toetab kauni jume saavutamist? Mida tuleks lisada enda igapäeva ilurutiini ja toitumisse, et naha tervist toetada?

Minu arvates on kaunis jume naturaalne loomulik jume, mitte tugev nahka kahjustav päevitus. Üha enam levib maailmas trend, et inimesed soovivad olla pigem kergelt jumekad, kuivõrd ülimalt ebaloomulikult päevitunud. Päikesest saadav tugev päevitus kahjustab kohutavalt nahka, põhjustab naha enneaegset vananemist, muudab naha kuivaks, tekitab kortse ja lisaks suureneb nahavähi oht eriti põhjamaa inimesele. 

Kusjuures Aasias teavad inimesed juba iidsetest aegadest, kui halvasti päike mõjutab meie naha nooruslikkust. Seal hoidutakse päikesest igal moel, et näha võimalikult kaua nooruslik välja. Usun, et põhjamaa inimene ei ole valmis veel nii pidi mõtlema, kuna meie talved on lihtsalt nii pikad ja pimedat aega on liigagi palju. Kui päike saabub, siis võetakse sellest maksimumi, aga paratamatult tuleb endale teadvustada päikese kahjulikku mõju nahale. 


Sellest tulenevalt tuleks võimalikult väikese kahjuga päikest nautida:

– kasutada päikesekaitse kreeme (NB! soovitavalt titaaniumdioksiidi vaba!)

– toetada nahka seespidiselt toidulisanditega (kas isepruunistavad komme või kapsleid, mis annavad nahale naturaalse jume ilma päikeseta, kuid tegelikult kaitsevad nahka ka hästi päikese eest).

Näiteks on meie tootevalikus Biocyte spetsiaalne päikesekaitse toidulisand Terracotta Suncare, mis sisaldab mustadest oliividest saadud melaniini ja on väljatöötatud nahka kaitsmaks seespidiselt päikesekiirguse eest päevitamise ajal. PS! Toidulisandid ei välista päikesekaitse kreemi kasutamist. 

Kui mainisin juba, et päike põhjustab naha enneaegset vananemist, mis tähendab enneaegset kollageeni ja hüaluroonhappe kadu nahast, siis kindlasti tasub lisada enda menüüsse ka kollageeni ja/või hüaluroonhapet sisaldavad toidulisandid. 

Kas isepruunistavatel vitamiinidel on ka kõrvaltoimeid? Millisel juhul tuleks nende võtmist vältida?

Toode sisaldab puhtalt taimepigmente ning nendele pigmentidele teadaolevalt kõrvaltoimeid ei esine, aga alati tuleb kõiki toidulisandeid (või üldüldse kõike, mida me tarbime) tarbida vastavalt enesetundele.

Kuidas tagada, et jume püsiks pikaaegselt?

Kõik algab ettevalmistustest. Just nüüd – kevadel või mõned kuud enne puhkust on kõige parem aeg toetada oma nahka seespidiselt. Enne aktiivset päevitamist hakka kasutama päevitust soodustavaid lisandeid. Spetsiaalsed päevitust tõhustavad tooted valmistavad naha melaniini tootmist stimuleerides paremini ette. Näiteks lisa isepruunistavate vitamiinid enda menüüsse paar kuud enne puhkust päikese käes.

Ka naha koorimine on olulisel kohal. Peale koorimist on nahk silmnähtavalt siledam ja niisutatud – selline nahk päevitub ühtlasemalt ning jume püsib pikemalt. Jume loomisest ja säilitamisest saad lugeda lähemalt ka siit.

Milline on sinu kogemus isepruunistavate vitamiinidega? Jaga meile oma tulemust!

Mina isiklikult olen väga-väga heleda nahaga. Mul on ka heleda pigmendiga juuksed ning ohtralt sünnimärke, mistõttu ma ei päevitu päikese käes väga hästi. Isepruunistavad toidulisandid on olnud täielik game changer minu jaoks. Esiteks ma saavutan nendega naturaalse jume ilma igasuguse päikeseta ja nahakahjustuseta. Nahk ei ole talveperioodil sinakas ega kahvatu, vaid naturaalselt särav ja jumekas. Suveperioodil ma ei ole mitte kunagi olnud nii jumeka nahaga, kui olen saanud päikest ning samuti päevitus püsib peal oluliselt kauem. 

PS! Juuksepigment näitab üleüldist organismi melaniini taset. Vananedes hakkab melaniini tase organismis vähenema ja see on põhjus, miks juuksed lähevad halliks – pigment hakkab organismist kaduma.

Ja lõpetuseks – jaga meile, mida sooviksid ja ootad sellest suvest enim? Kuidas muuta iga päev eriliselt ilusaks?

Kõige rohkem ootan häid emotsioone kallite inimeste seltsis – pikki toredaid koosviibimisi soojadel suveõhtutel. Kindlasti võtta maksimumi Eestis kasvatatud toidust – kõik marjad, köögiviljad ja metsaandid. Võimalusel koguda marju ka talveperioodiks sügavkülma. Tahan siiralt loota, et saame Eestis kasvatatud toidu puhtuses ja kvaliteedis kindlad olla. Samas toetada ka sellega meie kohalikku ettevõtlust, meie enda inimesi ja Eesti majandust. 

Kindlasti olla päikesega ettevaatlik: võtta päikest mõõdukalt ning võtta kasutusele kõik meetmed, et nahka mitte rikkuda. Miks mitte igapäevaselt kaasas kanda ka meie enda Collagen Beauty kummikomme, et igapäevane ilueliksiiride doos täis saada.
Ma usun, et iga päev, kui Eestis on päike väljas, on juba eriline ja oluliselt rohkem elujõudu ja rõõmu andev, kui teised pilvised 250 päeva aastas! 

Back to list

Sarnased postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga