Artiklid

Kollageeni kummikommid: kas tervislik iluvitamiin või salakaval suhkrupomm?

kollageeni kummikommid

 

Kollageen on viimastel aastatel saavutanud suure populaarsuse tänu oma tervisele kasulikele omadustele ja tarbijate edulugudele. Tervem, säravam ja elastsem nahk, taandunud liigese mured, vananemisilmingute vähenemine – kollageen säilitab naha nooruslikkust, tugevdab juukseid ja küüsi ning toetab liigeste tervist. Kollageeni kummikommid on saanud populaarseks viisiks, et organismi kollageenivarusid täiendada, olles lihtne ja maitsev samaaegselt. Kas need imemaitsvad maiustused on tõesti tervislikud või varjavad end salakavala suhkrupommina? Uurime lähemalt, mida jälgida kollageeni valides? Milliseid tulemusi näed juba esimeste nädalate jooksul? Miks eelistada kollageeni kummikommina ning ega tegu pole lihtsalt suhkrurikka pettumusega? Loe edasi.

Enne kollageeni kummikommide uurimist on oluline mõista, miks kollageen on üldse tervise seisukohalt oluline. Kollageen moodustab suure osa meie nahast, juustest, küüntest ja liigestest ning aitab neid struktuurselt toetada. Olles üks olulisemaid valke meie kehas, moodustab kollageen olulise osa naha, juuste, küünte ja liigeste struktuurist. Vanusega väheneb aga kehas loomulik kollageeni tootmine, mistõttu on tarbijate seas suurenenud huvi lisandite, sealhulgas kollageeni kummikommide vastu. Kuid miks on kollageen just kummikommidena nõnda populaarseks saanud? 

Fakte Ultimate Beauty kollageeni kummikommidest:

– Päevane annus (3 ülisuurt kommi) annab kõigest 38 kcal

– Kui tavapärane kummikomm on 3g, siis Ultimate Beauty kommike on suur – lausa 5g! Seda põhjusel, et komm sisaldab endas ohtralt toitaineid ja vitamiine.–  Tänu kõrgele toitainete sisaldusele on saadav kasu tervisele suurem.

–  Madal suhkrusisaldus ning 100% jamavaba!

–  Selleks, et tagada kollageeni maksimaalne toime, sisaldab kommike ka hüaluroonhapet, koensüüm Q10, C- ja E-vitamiini. 

kollageen

Kollageeni kummikommid – mis need on ja miks just kummikommid?

Kollageeni kummikommid on lihtne ja maitsev viis lisada oma igapäevaellu vajalikku kollageeni. Kollageeni kummikommide eeliseks on nende mugavus ja maitsev vorm, mis muudab tarbimise lihtsaks. Eriti mugav on neid süüa vahepalaks kiirel päeval, haarata kaasa reisile või luua mõnus hetk iseendale argipäevaste toimetuste vahele – nende tarbimine on lihtne, kiire ja maitsev. Siiski peame hindama nende koostist ja mõju tervisele.

Paratamatult kerkib esile küsimus, et kuidas küll võib magusast vahepalast olla tervisele niivõrd palju kasu? Kas tõesti toovad kommikesed oodatud tulemusi? Ühtset kindlalt vastust sellele ei ole, sest turul saadaval olevad ilukommid on kõik erinevad. Edulugu sõltub toote koostisosadest ning järjepidevusest. Just seetõttu on oluline jälgida toote etiketti. Ultimate Beauty maasikamaitselised kummikommid sisaldavad kolmekordset ilueliksiiride kombot – kollageen, hüaluroonhape ja koensüüm Q10. Just antud kombo tagab tõelise ilu- ja terviseturgutuse kogu sinu organismile. 

Selleks, et kummutada müüte justkui kummikommid ei saa olla tervislikud, oleme valinud  koostisosad vaid teadusuuringute põhjal ning pannud need toimima omavahel sünergias – üks toitaine toetab imendumisel teist, moodustades terviku ideaalseks nahahoolduseks. Retsept on välja töötatud pärast põhjalikke uuringuid ja katsetusi koostöös teadlastega ning laboriga. Tegu on 100% jamavaba tootega – ainult puhas, looduslik ja kvaliteetne tooraine. Populaarseks saanud kummikommid on valmistatud ilma kunstlike magus- ja lõhnaaineteta, kahjulike E- ja mahuaineteta. Lisaks on need laktoosi, -gluteeni ja -allergiavaba.


kollageeni kummikommid


Suhkru osakaal ja mõju kollageeni kummikommides

Suhkru sisaldus ilukommides ja toidulisandites tekitab alati murettekitavaid küsimusi ja väärarusaamisi. Kui suur on suhkru osakaal ja millist mõju see avaldab tervisele? Kas Ultimate Beauty kollageeni kummikommid on erand?
Eestis loetakse toidulisandiks tooteid, mille soovitusliku päevase koguse energiasisaldus on kuni 40 kcal (aluseks on toitumisalase väite ‘madala energiasisaldusega’ tingimused). See tähendab omakorda, et ilukommid ei saa olla suhkru- ega kaloririkkad. Küll aga on oluline jälgida toote koostisosi ja hinnata, millised on selle peamised kasutegurid tervisele.

Enamikul kollageeni kummikommidel võib tootesisaldus olla tõepoolest murettekitav, eriti kui neid tarbitakse suures koguses, üle päevase normi. Liigne suhkru tarbimine võib kaasa tuua mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas kaariese, kehakaalu suurenemise ja veresuhkru taseme kõikumise.

Lisaks suhkrule sisaldavad mõned kollageeni kummikommid ka mitmesuguseid lisaaineid ja kunstlikke maitse- ja värvaineid, mis võivad mõjutada organismi tervist negatiivselt. Samas on oluline märkida, et mitmed kvaliteetsed kollageeni kummikommid on loodud koos tervislike koostisosadega. Need võivad sisaldada kollageeni, mis on kehale kerge omastada.

Ultimate Beauty Collagen kummikommides on kasutatud veisest pärit kollageeni hüdrolüsaati. Selleks, et tagada kollageeni maksimaalne toime, oleme lisanud tootesse ka hüaluroonhappe, C- ja E-vitamiini ning koensüüm Q10. Antud toimeained töötavad sünergias parimalt! Päevane annus sisaldab 1500 mg kollageeni. Oleme tootes magustajana kasutanud glükoosisiirupit, mis annab ajule lisaenergiat. Meie südamekujulised kommid on väga suured ning seda rohke toitainete sisalduse tõttu. Päevane annus, 3 üli suurt ja maitsvat kommi, annavad kõigest 38 kalorit, mis kinnitab fakti, et suhkrusisaldus ei ole suur ega avalda tervisele mõju. Võrdluseks võib aga tuua, et ainuüksi 1 šokolaadikompvek sisaldab keskmiselt 75-100 kcal – või isegi rohkem. Magusat maitserännakut pakuvad aga mõlemad – valik on meie igaühe endi teha.

Maasikamaitselised kummikommid annavad mõnusa maitseelamuse, kuid on siiski mõeldud oma olemuselt peamiseks abivahendiks kollageeni taseme täiendamiseks organismis – eriti neile, kes soovivad vähendada vananemisilminguid.


Kas see päriselt toimib? Koostisosad määravad ära kollageeni kommi toime

Selleks, et saada maksimaalset kasu kollageeni kommikestest, tuleb jälgida millised on täiendavad ained vitamiinikommis. Hea kollageeni kummikomm peaks sisaldama mitte ainult kollageeni, vaid ka teisi tervisele kasulikke koostisosi nagu vitamiinid, antioksüdandid ja mineraalained. Sellised täiendavad ained võivad suurendada kollageeni imendumist ja maksimeerida maiustuste tervislikku kasu.

Näiteks selgus teadusuuringust, et naistel, kes tarbisid 12 nädalat kollageeni esines 13% vähem peeneid kortsukesi ja vananemise tundemärke. Küll aga leidsid teadlased kollageeni tõhusust mõõtnud uuringu analüüsimise käigus, et enamikus teadustöödes kasutati kollageeni lisandeid, mis sisaldasid peale kollageeni ka hulganisti teisi naha ja küünte tervist mõjutavaid aineid. Osalejad tarbisid ühes kollageenilisandit, milles sisalduses oli ka vitamiine, mineraale, antioksüdante, koensüüm-10-t ning hüaluroonhapet, mistõttu pole selge, kas kortsukeste vähenemise tõi kaasa vaid ainüksi kollageen või hoopis mitme toimeaine ühine koostöö.

Just selletõttu oleme lisanud ka Ultimate Beauty kollageeni ilukommidesse hüaluroonhapet, koensüüm Q10, C- ja E-vitamiini. Päevane annus ehk 3 ülisuurt kommikest annab kõigest 38 kcal, kuid tagab sulle päevase vajaduse toitaineid ilu ja tervise heaks.


Tarbija tagasiside kollageeni kommidele: millised on klientide edulood?

Kui endiselt kahtled, kas lisada Ultimate Beauty kollageeni kummikommid oma igapäeva ilurutiini, tasub uurida ja kuulata ka teiste kogemusi. Just seetõttu kogusime ka Ultimate Beauty püsiklientidelt tagasisidet. Kas need on tõesti aidanud parandada naha seisundit, juukseid ja küüsi või on esinenud ka pettumusi? Kokku andis meile tagasisidet üle 113 kliendi.

Peamised muutused, mida vastustes toodi välja on: 

  • pringim nahk
  • juuste ja küünte kasv
  • tugevamad ja vastupidavamad küüned
  • vähenenud liigeste raksumine 
  • rohkem energiat 
  • peenete miimikakortsude vähenemine
  •  juuste väljalangemise vähenemine

Muuhulgas toodi välja, et tulemusi nähti vaid järjekindlalt kuuri läbides.

Seega, kas kollageeni kummikommid on vaid suhkrupomm või päriselt tervislik? Nagu paljude toitude puhul, sõltub vastus sellest, milliseid kummikomme enda ilurutiini valid. Kui otsustad kvaliteetsete kollageeni kummikommide heaks, mis on madala suhkrusisaldusega ja looduslike koostisosadega, võib nende tarbimine tuua suuri kasutegureid ning olla osa tasakaalustatud toitumisest ja tervislikust eluviisist. Nagu iga toiduvalikuga, tasub lugeda toote etiketti ja valida vaid kvaliteetsed, looduslikud ja puhtad variandid, et maksimeerida nende tervislikku kasu.

 

Back to list

Sarnased postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga