Artiklid

Kõik, mida pead teadma kollageeni toodet valides

Kõik, mida pead teadma kollageeni toodet valides Ultimate Beauty kollageen nahas

Kollageeni on nimetatud kui nooruse eliksiiriks, mis annab särava, kortsudevaba näonaha, sest on meie nahastruktuuri peamine osa. Samuti on kollageen oluline tugevate, tervete juuste ja küünte heaks ning liigeste, kõõluste, lihaste tööks, olles ka meie keha suurim valk, mida leidub üle terve organismi. Kui soovite hoida kollageeni taset organismis, on mõistlik tarvitada juurde suukaudset kollageeni, ehk kollageeni sisaldavaid toidulisandeid. Mida peaksid aga teadma kollageeni toodet valides, et ka tootel oleks mõju organismile, saad lugeda järgnevalt..

Tarvitades suukaudset kollageeni, teed head kogu organismile!

Biocyte toodete koostise puhul on suur rõhk kvaliteedil ning kasutades toodetes kollageeni – järeleandmisi ei tehta! Biocyte kasutab enda toodetes kalakollageeni ning veisekollageeni, mis on seotud kõrgkvaliteetse kliiniliselt testitud VERISOL® tehnoloogiaga. 

Verisol tehnoloogia

VERISOL® koosneb spetsiaalsetest kollageenipeptiididest – olulistest komponentidest terve naha toetamiseks, mis mõjutavad naha kollageeni metabolismi otse seestpoolt. Stimuleeritud on kollageeni metabolism, et tasakaalustada kollageeni lagunemist naha sügavamates kihtides. Selle tulemuseks on märkimisväärselt suurem naha kollageeni tootmine, taastades vananemise ja keskkonnamõjude tulemusel kaotatud naha ilu. Suureneb naha niiskussisaldus ja kortsude moodustumine aeglustub. Suukaudselt manustatav VERISOL® mõjutab süstemaatiliselt kollageeni metabolismi naha sügavamates kihtides, mitte ei jõua lihtsalt naha väliskihtideni, nagu kreemid ja muud paiksed tooted. 

Elastsus

Esimeses uuringus (1), kus osales 69 naist vanuses 35–55 aastat, selgus, et VERISOL® viib naha elastsuse oluliselt kõrgemale – kuni 15% – võrreldes platseeboraviga. Seda toimet oli võimalik mõõta alles pärast 4-nädalast ravi ja see püsis ka pärast 8-nädalast suukaudset VERISOL®-i manustamist. Veel 4 nädalat pärast toote viimast tarbimist näitas VERISOL® naha naha elastsuse taset endiselt kõrgemini kui platseeboga ravitud rühmas.

Kortsud

Teine uuring (2), milles osales üle 100 naise vanuses 45–65 aastat, näitas, et VERISOL® suukaudne manustamine (2,5 g / päevas) vähendab 4 nädala pärast märkimisväärselt kortse ja viib naha prokollageeni kontsentratsiooni märkimisväärselt kõrgemale.

Naha pinna struktuur ja tselluliit

Umbes 85% kogu täiskasvanud naissoost elanikkonda mõjutab tselluliit. Tselluliit on iluaspekt, mitte haigus, kuid paljud naised kannatavad selle iluvea all. Tselluliiti põhjustavad peamiselt naha sidekoe häired, liigne nahaalune rasv, liigne vedelik naha sügavamates kudedes.

VERISOL® toidulisandil on kasulik mõju naha naha rakuvälisele maatriksile ja see võib aidata vähendada tselluliiti. Vastupidiselt praegustele tselluliidilisanditele, mis käsitlevad peamiselt liigse rasva või mikrotsirkulatsiooni / kanalisatsiooni aspekte, stimuleerib VERISOL® otseselt rakuvälise maatriksi teket nahas.

Randomiseeritud (3), platseebokontrollitud uuring, milles osales 105 naist vanuses 25-50 aastat, näitas, et 2,5 g VERISOL®i suukaudne ööpäevane suukaudne tarbimine vähendab märkimisväärselt tselluliidi mahtu. Efekti mõõdeti pärast 3 ja 6 kuud kestnud manustamist. VERISOL® mõjutab soodsalt naha rakuvälist maatriksit ning taastab dermise ja nahaaluse koe normaalse struktuuri. VERISOL® toidulisand vähendas ka naha lainelisust, esimesed tulemused olid nähtavad 3 kuu pärast, kuid selgemalt 6 kuu pärast. Päevaannusega 2,5 g VERISOL®-i vähenes tselluliiti põdevate naiste, kelle kehamassiindeks oli suurem kui 25 oluliselt.

Küünte kasvu ja tervise edendamine

Paljude naiste jaoks on hoolitsetud sõrmeküüned atraktiivse välimuse lahutamatu osa. Kuid paljud naised kannatavad pragunenud või lõhestunud küünte, samuti küünte koorumise ja kareduse käes. Bioaktiivsed VERISOL® kollageenpeptiidid võivad aidata parandada küünte kasvu ja tervist.

VERISOL®-i erinevad positiivsed mõjud on näidatud hiljutises uuringus.(4) Uuring näitab lõhenenud ja/või lõhestatud küünte vähenemist pärast 2-kuulist ravi, saavutades languse 42% -ni 6 kuu möödudes. Võrreldes kontrollrühmaga suurenes ka küünte kasvu kiirus. VERISOL® kiirendas küünte kasvu pärast 3-kuulist ravi. Samal ajal on küünte lõhenemine märkimisväärselt paranenud ja küünte servade ebakorrapärasus on selgelt vähenenud. 80% patsientidest olid VERISOL®-raviga täiesti rahul. 71% väitis, et nende küüned kasvasid kiiremini ja muutusid pikemaks.

VERISOL®-il on tohutu potentsiaal ilu ja naha parandamise toidulisandite kasvaval turul, mõjutades nahaprobleeme seestpoolt.

Kollageeni kasutamine kosmeetikas on naiste jaoks juba tavaline, kuid uudne on selle suukaudne manustamine. See suundumus levib kiiresti ka Euroopas ja Ameerikas.

Verisol kollageeni võib leida järgmistest toodetest – Collagen Max kakao, Collagen Max marja- ja piparmündi maitseline, Collagen Cafe, Collagen Express kapslid ja Collagen Express kummikommid.

Mis on kalakollageen ja mis muudab selle eriliseks?

Kalakollageen koosneb peamiselt I tüüpi kollageenist, mis ei tähenda, et see oleks otseselt halvem veiste kollageenist, mis koosneb nii I kui ka III tüüpi kollageenist.

I tüüpi kollageeni leidub kehas peaaegu kõikjal, välja arvatud kõhrkoes. See on seda tüüpi kollageen, mis moodustab 70% meie nahast ja on kõige rikkalikum kollageen kehas! I tüüpi kollageen võib teie naha jaoks teha mitmeid positiivseid asju, alates vananemisprotsessi tagasipööramisest ning kortsude ja tselluliidi vähendamisest kuni naha hüdratsiooni ja tugevuse suurendamiseni.

Kalakollageen on rikas kahe konkreetse aminohappe poolest: glütsiin ja proliin. Glütsiin on DNA ja RNA ahela loomise alus, proliin aga inimese keha võime looduslikult oma kollageeni toota. Arvestades, et glütsiin on meie DNA ja RNA jaoks ülioluline, omab see palju olulisi funktsioone keha jaoks, sealhulgas endotoksiini blokeerimist ja keharakkude toitainete transportimist energia saamiseks. Ehkki proliin võib toimida antioksüdandina ja takistada vabade radikaalide kahjustamist rakkudes, on selle peamine ülesanne tagada kollageeni süntees, stimuleerides seda kehas toimuvat protsessi.

Reaalsed silmaga nähtavad omadused!

Kalakollageenil on tõestatud vananemisvastased omadused, eriti mis puudutab naha vananemist. Meie naha kollageen hakkab tegelikult lagunema üsna noorelt, 21-25 aastaselt. Vananedes kaotame üha enam omaenda kollageeni ja arvestades, et I tüübi kollageen moodustab 70% meie nahast, on terve, õnneliku ja noorusliku naha säilitamiseks selle varude täiendamine kehas väga oluline!

Kalakollageen võib vähendada ka kortsude hulka ja tselluliidi ilmnemist. Lisaks võib kalakollageeniga rikastatud toidulisandite kasutamine aidata parandada naha hüdratsiooni, naha tihedust, siledust ja elastsust!

Parandab nahka! 

Kollageen on naha dermaalse maatriksi peamine komponent. Teisisõnu – teie haavade seisund on sõltuv kollageeni tasemest nahas. Pidage meeles, et kollageen on valk, mis mitte ainult ei ehita, vaid see parandab ka! Kalakollageen võib olla abiks armide vähendamisel ja tagab naha kiirema paranemise. (Kollageen toetab nahakudede tugevust, taastades naha rakuvälise maatriksi. Lihtsalt öeldes-) kalakollageen võib soodustada naha taastumist paljude nahavigastuste ja deformatsioonide järgselt- kriimustused, põletused ning armid.

Nahk ei ole ainus kehaosa, mis kalakollageenist kasu saab.

Kollageen moodustab 90% meie luude koostisest. Üks levinumaid vananemisilminguid on luumassi kadu. See võib põhjustada osteoporoosi – seisundit, mille all kannatavad miljonid inimesed kogu maailmas.

Ehkki mineraalid, nagu fosfor ja kaltsium on luude tugevuse edendamiseks ja säilitamiseks suurepärased, pole neil lihtne vereringesse imenduda. Sellepärast on paljudel inimestel luuhaiguste ja luude hõrenemise risk mineraalide puuduse tõttu. Kalakollageen võib aidata teie luukoe tugevuse taastamisel, toetades kaltsiumi ja muude luude tugevdamiseks ülioluliste mineraalide imendumisprotsessi.

Kala kollageeniga täiendamine võib aidata stimuleerida kollageeni sünteesi luudes, seda tehakse osteoblastide (rakud, mis aitavad luua luu maatriksit) edendamisel. See tähendab, et kala kollageen võib aidata teie luusid taastuda ja tervendada!

Mõju veresuhkrule.

Uurimustulemused näitavad, et glütsiinil on mitmesuguseid eeliseid inimkeha jaoks, kalakollageen on  kõrgema glütsiinitasemega, kui mis tahes muud tüüpi kollageen! Kalakollageeni glütsiin võib aidata veresuhkrut stabiliseerida. Tõendeid selle kohta, et madal glütsiini tase organismis võib põhjustada insuliiniresistentsust, mis võib põhjustada diabeeti, on mitmeid. Alberta diabeediinstituudi 2016. aasta uuringus leiti, et II tüüpi diabeediga inimeste kehas on madal glütsiini tase. Seetõttu võib glütsiinirikka kalakollageeniga täiendamine aidata teie veresuhkru taset stabiliseerida ja vältida insuliiniresistentsuse glütsiini teket.

Vähendab põletikku ja võitleb bakteritega.

Hüdrolüüsitud kalakollageen koosneb bioaktiivsetest peptiididest, millel on antioksüdantsed omadused. Need omadused võivad aidata vähendada hapnikku sisaldavad ebastabiilseid molekule, mis põhjustavad kudede vananemist ja panevad inimesi suuremasse vähiriski. Kalakollageen võib pakkuda antioksüdante, mis suudavad seejärel võidelda nende reaktiivsete hapnikuühendite kuhjumise vastu, tugevdades immuunsussüsteemi ja vähendades põletikulisi reaktsioone kogu kehas.

Samadel kalaakollageenis leiduvatel bioaktiivsetel peptiididel on ka antibakteriaalsed omadused. Need peptiidid, eriti peptiidne kollageniin, võivad aidata pärssida nii nakkuste kui ka haigusi põhjustavate bakterite kasvu. Jätkatakse teadusuuringuid, et uurida kala kollageeni peptiidide potentsiaali antibiootikumidena! 

Kust tulevad kala kollageenipeptiidid?

Kala kollageen pärineb otseloomulikult kaladest, see ilmselt pole üllatus. Kuid asjaolu, et kala kollageen pärineb kaladest, teeb eriliseks hoopis see, et allikaid on tegelikult uskumatult palju. Arvatakse, et 60% kalade töötlemisel tekkivatest jääkproduktidest visatakse jäätmetena välja. Kalanahk, mis on rikas kollageeni poolest, moodustab tavaliselt suurema osa sellest. Kollageeni saab ekstraheerida mitte ainult kala nahalt (kuigi see võetakse peamiselt sealt), vaid ka soomustest, uimedest ja luudest.

Kuna kala kollageen pärineb kala nahast või soomustest, on seda tüüpi kollageenil palju rohkem eeliseid. Kuna kalanahk on pehme, saab kalanahast kollageeni kergesti eemaldada ilma kuumust kasutamata või ensüümideta. Seevastu kalasoomustest pärinev kollageen eemaldatakse vesinikkloriidhappe abil, mis on meie tervisele kahjulik. Samuti kasutatakse ekstraheerimise protsessis soojust, mis võib hävitada kollageeni peptiidid.

Merekollageeni ja kalakollageeni kasutatakse enamasti vaheldumisi, kuid pidage meeles, et merekollageen ei pruugi alati pärineda soolase vee kaladest. Mõningaid merekollageene võib võtta hoopis karpidest ja meduusidest.

Lisaks on oluline kaaluda, kas kala on loodusest püütud või kasvanduses kasvatatud. Farmis kasvatatud kalu söödetakse sageli antibiootikumidega ja töödeldakse pestitsiididega. Nii võite farmis kasvatatud kala söömisel saada soovimatuid antibiootikume ja pestitsiide! Looduslikult püütud kaladel on palju rohkem eeliseid, sealhulgas madalam elavhõbedasisaldus ja kõrgemad toitainete, näiteks Omega 3-de kontsentratsioonid. Uurige alati, kust teie kala kollageen pärineb!


Biocyte toodete hulgast võib leida Collagen Matcha Tee ja Collagen Express lahustuvad pulbrid, mis sisaldavad kalakollageeni. 

2009.aastal tõi Euroopa nutrikosmeetika sektori liider BIOCYTE turule esimese suukaudse kollageeni, mille eesmärk oli parandada naha olemuslikke omadusi. Nagu kõigi teiste toodete puhul, kasutab BIOCYTE ainult parimaid koostisosi, tagades maksimaalsed tulemused ja rahulolu!(1) Oral Supplementation of Specific Collagen Peptides Has Beneficial Effects on Human Skin Physiology: A Double-Blind, Placebo-Controlled Study

Proksch E., Segger D., Degwert J., Schunck M., Zague V., Oesser S. Skin Pharmacol Physiology, August 2013

(2) Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis

Proksch E., Schunck M., Zague V., Segger D., Degwert J., Oesser S. Skin Pharmacol Physiology, December 2013

(3) JOURNAL OF MEDICINAL FOOD, J Med Food 00 (0) 2015, 1–9, DOI: 10.1089/jmf.2015.0022, Dietary Supplementation with Specific Collagen Peptides Has a Body Mass Index-Dependent Beneficial Effect on Cellulite Morphology

Michael Schunck, 1 Vivian Zague, 2 Steffen Oesser, 1 Ehrhardt Proksch, 3

(4 ) Hexsel D, Zague V, Schunck M, Siega C, Camozzato FO, Oesser S. Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails. J Cosmet Dermatol.   2017;00:1–7.  https://doi.org/10.1111/jocd.12393

Back to list

Sarnased postitused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga