Kaltsium- Inimene vajab kaltsiumi tugevate luude ehitamiseks ja säilitamiseks ning 99% keha kaltsiumist asub luudes ja hammastes. See on vajalik ka aju ja teiste kehaosade vahelise tervisliku suhtluse säilitamiseks. See mängib rolli lihaste liikumises ja südame-veresoonkonna funktsioonis.
Kaltsium täidab kehas erinevaid ülesandeid. Need hõlmavad järgmist:
• Luude tervis-
Kaltsium on oluline luude arenguks, kasvuks ja säilitamiseks. Pärast inimese kasvu lõpetamist aitab kaltsium jätkuvalt säilitada luid ja aeglustada luutiheduse kadu, mis on vananemisprotsessi loomulik osa. Naistel, kellel on juba menopaus, võib luutihedus väheneda kiiremini kui meestel või noorematel inimestel. Neil on suurem risk haigestuda osteoporoosi (luukoe hõrenemine).
• Lihaste kokkutõmbumine-
Kui närv stimuleerib lihaseid, vabastab keha kaltsiumi. Kaltsium aitab lihastes leiduvatel valkudel kontraktsioonitööd teha. Kui keha pumpab kaltsiumi lihasest välja, siis lihased lõdvestuvad.
• Kardiovaskulaarsüsteem-
Kaltsium mängib vere hüübimisel võtmerolli. Kaltsiumi roll lihaste talitluses hõlmab südamelihase töö säilitamist. Kaltsium lõdvestab veresooni ümbritsevaid silelihaseid.

Tarbides piisavas koguses kalitsiumi on meil madalam risk kõrge vererõhuga seotud seisundite tekkeks, väiksem on ka risk kolorektaalsete adenoomide tekkeks, mis on teatud tüüpi mittevähk- kasvaja.

Kaltsiumi paremaks omandamiseks kehas on vajalik tarbida koos sellega ka vitamiini-D.

Kaltsiumit saame seemnetest, juustust, jogurtist, sardiinidest, ubadest ja läätsedest, mandlitest, spinatist ja kalest, rabarberist, piimast ja isegi tofust.

ALLIKAS:
https://www.medicalnewstoday.com/articles/248958#why-we-need-calcium

Näitan ainukest tulemust

Cal/Mag/Zinc liposoomne

1 purgis 60 kapslit.

Luud – närvisüsteem – kognitiivne funktsioon

Cal / Mag / Zinc on liposoomne toidulisand, mis ühendab 3 peamist mineraali, millest võib kehal olla puudus. Kolme mineraali koosmõju koos mikrokapseldamisega tagab selle kompleksi maksimaalse imendumise, et tagada täielik efektiivsus.

 

26.90  21.52 
Lisa korvi

...