Raud on mineraal, mida leidub looduslikult paljudes toiduainetes, lisatakse mõnele toidule ja mis on saadaval toidulisandina. Raud on hemoglobiini, erütrotsüütide (punaste vereliblede) valgu oluline komponent, mis kannab hapnikku kopsudest kudedesse. Teise hapnikku andva valgu müoglobiini komponendina toetab raud lihaste ainevahetust ja tervet sidekude. Raud on vajalik ka füüsiliseks kasvuks, neuroloogiliseks arenguks, rakkude funktsioneerimiseks ja mõnede hormoonide sünteesiks.
Meie keha sisaldab keskmiselt 3 kuni 4 grammi rauda, põhiliselt veres ja lihastes. Kui meil on liiga vähe rauda, võib tekkida rauavaegusaneemia. Madala rauataseme põhjused on verekaotus, kehv toitumine või võimetus omastada toidust piisavalt rauda. Inimesed, kellel on suurem risk saada liiga vähe rauda, on väikesed lapsed ja naised, kes on rasedad või kellel on raske voolusega menstruatsioon.
Kui meie kehas on rauda vähe, võime kokku puutuda tagajärgedega nagu:
• Üldine lihasnõrkus
• Haprad küüned ja juuksed
• Maitse- ja lõhnatundlikkuse häired
• Õppimi- ja töötamishäired
• Aneemia

Veise maks, läätsed, spinat, tofu, punased oad, liha, kana, kala, kikerherned, kartul, arbuus ja maasikad on mõned toiduained, mis sisaldavad rauda.

ALLIKAD:
https://ods-od-nih-gov.translate.goog/factsheets/Iron-HealthProfessional/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=et&_x_tr_hl=et&_x_tr_pto=sc

https://medlineplus-gov.translate.goog/iron.html?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=et&_x_tr_hl=et&_x_tr_pto=sc

https://www-ncbi-nlm-nih-gov.translate.goog/pmc/articles/PMC3999603/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=et&_x_tr_hl=et&_x_tr_pto=sc

Näitan ainukest tulemust

Fe Fer liposoomne

1 purk, 30 kapslit

Toidulisandis sisalduv raud aitab kaasa punaste vereliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele ning rakkude ja kudede hapnikule. Toode sisaldab ka C vitamiini ja vitamiin B12, mis aitavad vähendada väsimust. Toode on mikrokapseldatud, mis tagab raua parema imendumise.

 

21.30  17.04 
Lisa korvi

...