Koensüüm Q10 on toitaine, mis esineb organismis loomulikult. CoQ10 tase meie kehas väheneb vananedes. Samuti on leitud, et CoQ10 tase on madalam inimestel, kellel on teatud haigusseisundid, näiteks südamehaigused, ja neil, kes võtavad kolesterooli alandavaid ravimeid, mida nimetatakse statiinideks. CoQ10 toimib antioksüdandina, mis kaitseb rakke kahjustuste eest ja mängib olulist rolli ainevahetuses.
Antioksüdandid võitlevad kehas vabade radikaalidena tuntud kahjulike osakestega, mis kahjustavad rakumembraane, rikuvad DNA-d ja põhjustavad isegi rakusurma. Teadlased usuvad, et vabad radikaalid aitavad kaasa vananemisprotsessile, aga ka mitmetele terviseprobleemidele, sealhulgas südamehaigustele ja vähile. Antioksüdandid, nagu CoQ10, võivad neutraliseerida vabu radikaale ja võivad vähendada või isegi aidata ära hoida nende tekitatud kahju.
Mõned uuringud näitavad, et koensüüm Q10 toidulisandid, kas üksi või koos teiste ravimitega, võivad aidata vältida või ravida järgmisi haigusi:
• Südamepuudulikkus
• Kõrge vererõhk
• Kõrge kolesterool
• Diabeet
• Igemehaigus (parodontaalne haigus).
CoQ10 kasulikud omadused meie nahale:
• Ergutab rakkude aktiivsust: Kui meie nahk vananeb, aeglustuvad kõik need protsessid, põhjustades tuhmi, kahvatu ja kortsunud nahka. CoQ10 aitab hoida rakud aktiivsena ja energilisena, aidates meie rakkudel toksiinidest vabaneda.
• Vähendab päikesekahjustusi.
• Ühtlustab nahatooni: CoQ10 blokeerib türosinaasi, mis aitab kaasa melaniini tootmisele, mis tähendab, et CoQ10 võib aidata vältida tuhmunud nahatooni ja tumedaid laike.
• Täidab naharakke ja aitab nahka ühtlasemaks muuta.
Tarbides neid toiduaineid, saame coQ10 taset oma kehas tõsta: looma maks ja neerud, rasvane kala, kana, brokkoli, spinat, maasikad, apelsinid, sojaoad, lambaläätsed, pähklid, täisteratooted jpm.

ALLIKAD:
https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-coenzymeq10-coq10
https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-coenzyme-q10/art-20362602
https://www.mountsinai.org/health-library/supplement/coenzyme-q10
https://www.byrdie.com/coq10-skincare-benefits

Näitan ainukest tulemust

Koensüüm Q10 liposoomne

Koensüüm Q10

1 purk, 40 kapslit

Biocyte CoQ10 on toidulisand, mis annab päevase annuse 99 mg koensüümi Q10 ja 12 mg E-vitamiini. CoQ10 on valmistatud liposoomsel kujul, mis tagab toimeaine maksimaalse imendumise.

 

30.00 
0.75  /tk
Lisa korvi