Magneesium on meie kehas neljas kõige sagedamini esinev katioon ja kaaliumi järel teine rakusisene katioon. Magneesium on inimkeha erinevate metaboolsete reaktsioonide oluline kofaktor, mis hõlmab enam kui 300 ensüümi. See omab erinevaid rolle valkude, nukleiinhapete ja mitokondrite funktsioonis ja struktuuris. Magneesium on oluline mineraal luude mineraliseerimiseks, lihaste lõdvestamiseks ja mitmete teiste rakuliste funktsioonide jaoks.

Magneesiumi roll inimkehas:
• Valkude süntees
• Lihaste ja närvide ülekanne
• Veresuhkru ja vererõhu reguleerimine
• Hõlbustab kaaliumi ja kaltsiumi omastamist, mis on hädavajalik närviimpulsside juhtimiseks, lihaste kokkutõmbumiseks, vasomotoorse toonuse säilitamiseks ja normaalseks südamerütmiks.
• Oluline luude, valkude, paljude ensüümide, mitokondrite, DNA ja RNA struktuuri jaoks.
• Kasulik mõju arütmiatele, põletikulistele reaktsioonidele ja trombotsüütide agregatsioonile.

Magneesiumihäired, eriti hüpomagneseemia, on kliinilises keskkonnas tavalised ja on seotud paljude kahjulike tervisemõjudega. Magneesiumi on edukalt kasutatud selliste meditsiiniliste seisundite nagu bronhiaalastma, südame rütmihäired, eklampsia ja preeklampsia ravis ning suukaudsed magneesiumilisandid on näidanud kasulikke tervisemõjusid.
Magneesium mängib suurt rolli ka vaimses, emotsionaalses ja füüsilises koormuses, tõstes vastupanuvõimet.
Magneesiumirikkad toidud: tume shokolaad, avokaado, pähklid, tofu, seemned, rasvane kala, banaanid.

ALLIKAS:
https://www-ncbi-nlm-nih-gov.translate.goog/pmc/articles/PMC5926493/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=et&_x_tr_hl=et&_x_tr_pto=op,sc

Näitan kõiki 4 tulemust

Magnesium liposomal

närvisüsteemile

60 kapslit

Toidulisandi kompleks magneesiumist, tauriinist ja B-grupivitamiinidest.

26.90 
Lisa korvi

Cal/Mag/Zinc liposoomne

1 purgis 60 kapslit.

Luud – närvisüsteem – kognitiivne funktsioon

Cal / Mag / Zinc on liposoomne toidulisand, mis ühendab 3 peamist mineraali, millest võib kehal olla puudus. Kolme mineraali koosmõju koos mikrokapseldamisega tagab selle kompleksi maksimaalse imendumise, et tagada täielik efektiivsus.

 

26.90 
Lisa korvi

Noctrim Sommeil liposoomne

Kiirendab uinumist

1 purk 30 kapslit.

Noctrim Sommeil on toidulisand, mis põhineb Biocyte laboratooriumi toitumisalastel teadmistel. Toidulisand on mõeldud inimestele, kellel on raskusi uinumisega.

Noctrim Sommeil on tugevatoimeline melatoniini (1,9 mg), inositooli, magneesiumi ja B6-vitamiini sisaldav toidulisand.

Melatoniin aitab kiiremini uinuda (kasulik toime algab alates 1 mg melatoniini tarbimisest). Magneesium ja B6-vitamiin aitavad kaasa normaalsele psühholoogilisele funktsioonile, näiteks stressile.

 

 

19.10 
Lisa korvi

Stress Bio

Stress BIO (30tk) on orgaaniline toidulisand, mis aitab vähendada stressi tänu mooniekstraktile ja merisalatile, milles on rikas magneesiumi poolest. Magneesium aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitusele.

24.35 
Lisa korvi

...